Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkartıldı (Diamond Tema kimdir?)

İçindekiler

Yer6 Hesabı Yayınladığı İçerik Nedeniyle Diamond Tema Hakkında Yakalama Kararı Çıkardı

Yer6 sosyal medya hesabında yayınladığı provokatif ifadeler nedeniyle yurt dışında bulunan sosyal medya kullanıcısı Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Yer6 adlı sosyal medya hesabında Peygamberimize yönelik hakaret içeren provokatif ifadelere yer verildi. Bu durum üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan soruşturma başlatıldı. Ancak şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması sebebiyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.”

DIAMOND TEMA KİMDİR?

Diamond Tema, 1994 yılında Arnavutluk’ta doğmuş olan agnostik yazar ve YouTuber’dır. 1996 yılında Türkiye’ye taşınan Tema, eğitimini Türkiye’de tamamlamış ve askerlik hizmetini de burada yapmıştır. Yunanistan ve İtalya’da da zaman geçiren Tema, kendisini Türk olarak tanıtmaktadır. Televizyon sektöründe yayın yönetmenliği yapmış ve Osmanlı Tarihi ile ilgili belgeseller hazırlamıştır.

Youtube platformunda tarih, felsefe ve bilim konularında içerikler üreten Diamond Tema, “Agnostisizm ve İlâhi Tragedya” isimli kitabıyla da tanınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu