En İyi 13 Hava Fritözü (AirFryer) Modelleri

Philips, Cosori, Tefal, Xiaomi, Schafer, Electrolux ve öbür markalardan iki kişi yahut geniş aile yemekleri için satın alabileceğiniz en uygun 10 airfryer fritözü inceledik. Bu birinci sınıf airfryer hava fritözleri, az (veya hiç!) yağ ile çıtır kızartmalar ve tavuklar yapar. Hava fritözleri birkaç yıldır piyasada, lakin artık onları o kadar çeşitli hal ve boyutlarda görüyoruz.

Kullandığınız yahut almayı düşündüğünüz Airfryer marka ve modelini paylaşırsanız keyifli oluruz.

Hava Fritözleri Nasıl Çalışır?​

Bir hava fritözü aslında bir tezgah üstü konveksiyon fırınıdır. Klasik bir fırının bu kompakt versiyonu, yiyecekleri klâsik bir fırın yahut ekmek kızartma makinesi fırınından daha kısa müddette süratli ve eşit halde pişirmenizi sağlar. Ünitenin üstüne bir ısıtma elemanı ve güçlü bir fan yerleştirilmiştir. Aşağıda bir sepet içinde bulunan yiyeceklerin etrafında sıcak hava üretir ve sirküle eder. Sepet, havanın yiyeceklerin her tarafına akmasını sağlayarak ekstra gevrek hale getirir. Genel olarak, birçok yiyecek, klâsik bir fırından daha yüksek bir sıcaklıkta havada kızartılır – yaklaşık 400 derece F yahut daha fazlasını düşünün.

İsminin tersine, bir hava fritözü aslında “kızartma” yapmaz. “Sıcak havayı bir fan ile etrafında dolaştırarak yemek pişiren küçük konveksiyonlu bir fırın. Bu sayede yiyecekler konveksiyonla pişirilir, yani çok daha az yağ kullanarak kızarmış yiyeceklerin gevrekliğine yaklaşabilir. En kâfi hava fritözü, yaz yemeklerinizi kolaylaştırmak için inanılmaz bir aygıttır.

En Âlâ 13 Hava Fritözü (Air Fryer) Modelleri​

1.Philips Airfryer 7000 XXL Connected HD9880/90

Dünyanın ve Türkiye’nin 1 Numaralı Airfryer markası, Philips Airfryer 7000 XXL ile yemek yaparken yaşadığınız karmaşaları sıfıra indirir. NutriU uygulaması, Airfryer’a bağlanarak ilham ve rehberlik ortasında kusursuz bir istikrar kurar ve size vakit kazandırır. Dünyanın dört bir yanından lezzetli, ilham verici ve sağlıklı tarifler sunan NutriU etkileşimi sayesinde, zahmetsiz, nefis yemekler yapabilirsiniz.

Philips Airfryer 7000 XXL, yemekleri tam istediğiniz üzere pişiren Rapid CombiAir Teknolojisi ve otomatik pişirme programları ile sizi kusursuz bir biçimde yönlendirerek aceleniz olduğunda yemek pişirme tansiyonunu ortadan kaldırır. Gereçlerinizi seçin, ölçüsü girin ve gerisini Airfryer’a bırakın. Üstelik NutriU temasıyla yemekleri nasıl sevdiğinizi öğrenen Airfryer, damak tadınıza uygun tarifler önerebilir. Philips’in şimdiye kadarki en büyük Airfryer’ı olan 7000 XXL, 2 kg/8,3 l’lik kapasitesi ile haftalık ya da 7+ kişilik yemek pişirmek isteyenler için dava bir eser. Ayrıyeten en sevdiğiniz yemekleri kolay bir dokunuşla eksiksiz hale getiren entegre Besin Termometresi de bu yapıtta yer alıyor. Böylelikle bifteğinizi, tavuğunuzu ve balığınızı az pişmiş, çok pişmiş yahut ikisinin ortasında, her vakit tam istediğiniz üzere pişirebilirsiniz. A sınıfı fırınlara nazaran %70’e varan güç tasarrufu sağlayan Philips Airfryer 7000 XXL, fırına nazaran pişirme mühleti olarak da 1.5 kat daha süratlidir. Ayrıyeten ayrılabilir bütün modülleri, bulaşık makinesinde yıkanabilir. Kelamın özü, Philips’in tüm teknolojilerini içeren kapsamlı bir eser arıyorsanız, Philips Airfryer 7000 XXL tam size nazaran.

2.Philips Airfryer Premium XXL HD9650/90

Philips Airfryer XXL, en sevdiğiniz yiyecekleri çok az yağ ile yahut hiç yağ olmadan, sıcak havayla kızartır. Fat Removal ve Rapid Air Teknolojisi ile, yiyeceklerin fazla yağdan arınmasını sağlayarak kendiniz ve aileniz için kızartma yapmanın sağlıklı yolunu sunar. Bu sayede %90’a varan oranda daha az yağ içeren dışı çıtır işi yumuşacık enfes yemekler hazırlayabilirsiniz. Üstelik 1.4 kg / 7.3L haznesi sayesinde(6 porsiyon), bu yemekleri tüm ailenize sunabilirsiniz. Tüm ailenin tıpkı masa etrafında toplanmasını bekliyorsanız, Sıcak Tutma modunu kullanarak, yemeğinizi 30 dakikaya kadar dava sıcaklıkta tutabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri, fırına nazaran %70’e varan güç tasarrufu sağlayarak sunan Philips Airfryer XXL, pişirme mühleti olarak da 1.5 kat daha süratlidir ve ayrılabilir bütün kısımları, bulaşık makinesinde yıkanabilir.

3.Philips Airfryer 3000 L HD9243/90

4.1L haznesi ile 4 porsiyona kadar yemek pişirmenizi sağlayan bu model de Rapid Air Teknolojisi sayesinde dışı çıtır, içi yumuşacık sağlıklı yemekler hazırlamanızı sağlar. 7 ön ayarlı pişirme programına sahip, dokunmatik ekranı ile hazırlamak istediğiniz yemeğe uygun olanı tercih ederek, %90’a varan oranda daha az yağlı ve lezzetli yemekler hazırlayabilir, hazırladığınız yemekleri 30 dakika boyunca sıcak tutabilirsiniz.

Evvelki Philips Airfryer modelleri üzere, A sınıfı bir fırına nazaran %70’e varan güç tasarrufu sunan Philips Airfryer L, pişirme mühleti olarak da fırına nazaran 1.5 kat daha süratlidir ve ayrılabilir bütün modülleri, bulaşık makinesinde yıkanabilir.

4.Philips Airfryer 3000 L HD9252/90

Philips 3000 L serisinin farklı bir modeli olan bu eser de evvelki yapıtın sunduğu tüm özelliklere sahip. %90’a varan oranda daha az yağ kullanımı, yemeklerin dışını çıtır içini yumuşacık yapan Rapid Air Teknolojisi, 30 dakika sıcak tutma, fırına nazaran %70’e varan oranda daha az güç sarfiyatı ve 1.5 kat fazla sürat. Tüm bu özellikleri ve fazlasını kullanarak yemeklerinizi hazırladıktan sonra tek yapmanız gerekense, ayrılabilir modüllerini bulaşık makinesinde yıkamak.

Dilediğiniz bir Philips modelini seçerek lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmak, vakitten kazandıran özellikleri keşfederek her gün hem sizin hem de ailenizin bayıldığı konut yemeklerini kısa müddette hazırlamak çok kolay.

5. Tefal Easy Fry Grill Steam XXL FW2018 6.5 lt Sıcak Hava Fritözü​

Hava ile kızartma, ızgara ve buhar – hepsi tıpkı cihazda! Tüm ailenin seveceği sağlıklı yemekler pişirmek için sonsuz seçeneklerin tadını çıkarın. Hepsi, mutfağınızda yerden tasarruf sağlayan tek bir makinede. Sıcaklık denetimi ve sıcak hava akışının kusursuz istikrarı sayesinde çok az yağ ekleyerek yahut hiç yağ eklemeden çıtır, altın renginde yemekler elde edin. 7 otomatik program sayesinde kusursuz bir halde çok çeşitli yemekler hazırlayın: 5 klasik (Patates kızartması, Nugget, Tavuk, Zerzevat, Tatlı) ve size özel otomatik olarak birleştirilen 2 akıllı program (Balık, Kızarmış Kırmızı Et).


6. Cosori Pro Air Fryer XXL 1700 W 5.5 lt Sıcak Hava Fritözü Kırmızı​

Cosori fritöz, mutfağınızda pratik ve lezzetli yemekler yapabilmeniz için uygundur. Kolay kullanımı ve çok işlevli pişirme avantajı sayesinde yemek yapma sürecini kolaylaştırır. Eser şık ve ergonomik dizaynıyla mutfaklara ahenk sağlar. Fritöz pişirilen yemeklerin en sağlıklı halde sofralara ulaşmasını sağlar. Tencerede pişirilen yemeklere oranla % 85 oranında yağ tasarrufu sağlayarak daha sağlıklı ve az yağlı besinler tüketmenize imkan sunar. Az ölçüde yağla yapılan kızartma yemekleri çok daha lezzetli, sulu yemekler ise her zamankinden daha sağlıklı olur.

7. Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5 lt Yağsız Fritöz​

100’Den Fazla Akıllı Tanım Ve OLED Ekran Kadranı Her yemek için hangi sıcaklık yahut vaktin hakikat olduğunu bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin: Xiaomi Mi Smart Air Fryer’da 100’den fazla akıllı tanım var . Bir düğmeye dokunarak patates kızartması, et, balık, karides, tavuk, biftek, tatlılar hazırlamaya başlamak için Mi Home uygulamasını telefonunuza indirin . Lakin, kendi sıcaklık ve vakit ayarlamanızı kullanmayı tercih ederseniz, entegre OLED ekran kadranını kullanın yahut akıllı asistandan sizin için açıp kapatmasını isteyin.

8. Smartmi Cook Master-D Air Fryer 6.5 lt Yağsız Fritöz​

Cook Master Air Fritöz, yağların %90’ından fazlasını keserek 360 süratli ısı sirkülasyonu ile yemek pişirir ve tüm kızarmış yiyeceklerin yağını azaltır. Böylelikle sağlıklı bir biçimde kızartmaların tadını çıkartabilirsiniz. Lezzetli sonuçlar elde etmek için Cook Master tarafından ince ayarlanmış çeşitli ön ayarlarla yeni pişirme yolları keşfedin. Kullanışlı Sıcak Tutma ve Ön Isıtma iişlevleriyle tamamlanan bu fritöz, pişirmenizi lezzetli hale getirir.

9. Schafer Fit Oven Airfryer Siyah Sıcak Hava Fritözü ve Fırın​

10. Electrolux Explore 6 E6AF1-4ST 1500 W Sıcak Hava Fritözü​

Evvelden ayarlanmış sekiz pişirme programı, lezzetli ve sağlıklı sonuçlar elde etmeyi kolaylaştırır. İster küçük kekler pişirin, ister tavuk yahut zerzevatları kızartıyor olun, Explore 6 AirFry kullanımı süratli ve kolaydır. Explore 6 AirFry’ın her bir çıkarılabilir kısmı bulaşık makinesinde itimatla temizlenebilir. Bu, lavaboda elde yıkamak için daha az eşya manasına gelir.

11. Grundig FR 4032 A Fresh Fryer Az Yağlı Pişirici​

12. Ninja AF300EU 2 kızartma bölmesi ve 7,6 l kapasiteli Airfryer​

13. Instant Pot Vortex Plus with ClearCook – 5.7L​

Şeffaf pencere, içine inanılmaz bir formda yerleştirilmiş bir ılıkla çalışır, böylelikle sepeti açmadan pişirme sürecini denetim edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu