Brufen Hapı Ne İşe Yarar – Brufen 600 Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Brufen Hapı Ne İşe Yarar, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltan bir anti-enflamatuar (baskılayıcı-çözücü), antipiretik ve ağrı kesici ilaçtır. Bu ilaç, çocuklarda ve yetişkinlerde enflamatuar romatizma (romatoid artrit), osteoartrit (kalsifikasyon), ankilozan inflamasyon, gut artriti (damla hastalığı), tendon iltihabı, bursit gibi hastalıklarda sıklıkla görülen ağrı, şişme ve sertlik gibi şikayetlerin tedavisinde kullanılıyor.

Brufen, çeşitli durumlarda ağrı ve iltihaplanmayı hafifletmek için kullanılıyor. İşte Brufen hapının kullanım alanlarından bazıları:

  1. Romatoid Artrit: İnsanlar arasında inflamatuar romatizma olarak bilinen bu hastalık, vücuttaki diğer organları da etkileyebilen eklemlerde ağrı, şişme, sertlik ve hareket kaybına neden olan kronik bir inflamatuar eklem hastalığıdır.
  2. Osteoartrit (Kalsifikasyon): Eklemlerde kıkırdak dokusunun kötüleştiği, kıkırdağın incelmesi, aşınma ve hasarın eşlik ettiği eklem hastalığıdır.
  3. Ankilozan Spondilit: Vertebralar ve kaburgalar arasındaki eklemlerin sertliği ve hareketlilik kaybı veya hareketlilik kaybı ile karakterize, ağrılı ilerleyici inflamatuar romatizmal bir hastalıktır.
  4. Gut Artriti: Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, dizlerde, dirseklerde, ellerde ve ayak bileklerinde ani ağrı atakları ile kendini gösterir.

Brufen ayrıca grip enfeksiyonları, soğuk enfeksiyonlar. Larenjit, farenjit, yüz sinüslerinin iltihabı (sinüzit). Trakea iltihabı, baş ağrısı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında ağrı gibi aynı amaçlar için kullanılıyor. Kulak ağrısı, boğaz ağrısı gibi hastalık semptomlarının giderilmesinde. Migren, baş ağrısı, boğaz ağrısı, diş ağrısı, diş eti apsesi ağrısı, adet döneminde ağrı (dismenore). Yumuşak doku yaralanmaları, kaza veya spor yaralanmaları ile ilgili şişlik, ağrı ve iltihaplanmada kullanılıyor.

İbuprofen

Brufen 600 Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Brufen 600 mg, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltan bir anti-enflamatuar (baskılayıcı-çözücü), antipiretik ve ağrı kesici ilaçtır. Eklemlerde bulunan romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde ve eklem kaynaklı ağrı ve iltihapların giderilmesinde kullanılıyor.

Brufen 400 mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Brufen 400 mg tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrıların tedavisinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ilaçtır. Baş ağrısı, diş ağrısı ve regl ağrısı gibi durumlarda bir tablet almanın. Yeterli gelmediği zamanlarda ikinci tableti alabilme avantajı sunar.

Brufen 800 mg Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Brufen 800 mg, aktif bileşeni olan ibuprofen içeren, ağrı. İltihap ve ateş düşürücü etkiye sahip bir ilaçtır. İbuprofen, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID) olarak sınıflandırılan bir tür ilaçtır. Birden çok ağrının tedavisinde, eklem hastalıklarında ve ateşli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Brufen Kas Gevşetici mi?

Brufen, kas gevşetici bir ilaç değildir. Ancak, ağrı kesici özellikleri sayesinde kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabiliyor.

Brufen 400 mg Ne İşe Yarar?

Brufen 400 mg tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrıların tedavisinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ilaçtır. Baş ağrısı, diş ağrısı ve regl ağrısı gibi durumlarda. Bir tablet almanın yeterli gelmediği zamanlarda ikinci tableti alabilme avantajı sunar.

Brufen Yan Etkileri

Özellikle Brufen kullanımında bazı yan etkiler nadiren ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında mide bulantısı, baş ağrısı, kusma, baş dönmesi. Ayrıca mide hazımsızlığı ve bağırsaklarda aşırı gaz oluşması bulunmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Brufen ne için kullanılır?

Brufen, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltan bir ilaçtır. Eklemlerde bulunan romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde ve eklem kaynaklı ağrı ve iltihapların giderilmesinde kullanılıyor.

Brufen kas gevşetici mi?

Hayır, Brufen kas gevşetici bir ilaç değildir. Ancak, ağrı kesici özellikleri sayesinde kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu