Acar Baltaş kimdir, kaç yaşında, eşi?

Acar Baltaş kimdir, kaç yaşında, eşi? Acar Baltaş, Türkiye’nin tanınmış psikolog ve yazarlarından biridir. Kendisi, insan psikolojisi ve iş hayatındaki sorunlar konularında öncü bir uzmandır. Ancak, Acar Baltaş’ın özel hayatına dair bilgilere dair net bir kaynak bulunmamaktadır. Yaşı ve eşi hakkında resmi bilgilere erişmek mümkün değildir. Ancak, uzmanlığı ve başarıları, onun Türkiye’de büyük bir saygı ve takdir kazanan bir kişi olduğunu kanıtlamaktadır.

1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalıştı. Yurtiçinde ve dışında yayınlanmış 100’dan fazla bilimsel çalışması bulunan Baltaş, 1983 yılından bu yana, iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler verdi, uygulamalar yaptı.

Psikolog ve yazar Acar Baltaş, Türkiye’de psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biridir. Aynı zamanda stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile birlikte Türkiye’ye tanıttı. 1989 yılında yayınlanan “Üstün Başarı” kitabı, öğrenmenin nöro-bilimsel temelleri ile öğrencilerin ihtiyaçları arasında köprü kuran ilk çalışma olarak dikkat çekmektedir.

Acar Baltaş, ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde gerçekleştirdi. Doktorasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yaptı. Bu süreçte klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru unvanını aldı. 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti unvanını kazandı ve 1996 yılında Profesör unvanı verildi.

Acar Baltaş, 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalıştı. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında yayınlanmış 100’den fazla bilimsel çalışması bulunmaktadır. Baltaş, 1983 yılından bu yana iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile birleştirerek seminerler verdi ve uygulamalar gerçekleştirdi. Bu seminer ve uygulamalarda liderliğin kültür ve cinsiyetle ilişkisine odaklandı. Ayrıca duyguların kararlar üzerindeki etkisi ve zihniyet değişikliği konularına önem verdi.

Acar Baltaş, yasal yollarla toplam 600.000 adet satışı yapılan bir dizi kitabın yazarıdır. Bu kitaplar arasında “Stres ve Başaçıkma Yolları,” “Bedenin Dili,” “Ekip Çalışması ve Liderlik,” “Üstün Başarı,” “Hayalini Yorganına Göre Uzat,” “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK,” “Türk Kültüründe Yönetmek,” “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker” ve “Baltaş Grubu Yönetim El Kitapları” bulunmaktadır.

Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü‘nde tamamlayan Acar Baltaş, doktora çalışmasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yapmıştır.
Acar Baltaş Zuhal Baltaş ile evlidir, iki çocuk ve üç torunu vardır.
Acar Baltaş, Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la kurucusu oldukları, iş hayatında gözlenebilir zihniyet değişikliği ve ölçülebilir iş sonuçları için kurum ve çalışan etkinliğini hedefleyen Baltaş Grubu‘nu yönetmektedir.

Acar Baltaş kitapları

Acar Baltaş’ın çeşitli konularda yazdığı kitaplar, psikoloji, liderlik, duygusal zeka ve iş hayatı gibi alanlarda bilgi sunar. İşte Acar Baltaş’ın bazı kitapları:

  • “Stres ve Başaçıkma Yolları”
  • “Bedenin Dili”
  • “Ekip Çalışması ve Liderlik”
  • “Üstün Başarı”
  • “Hayalini Yorganına Göre Uzat”
  • “İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK”
  • “Türk Kültüründe Yönetmek”
  • “Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker”
  • “Baltaş Grubu Yönetim El Kitapları”

Bu kitaplar, iş hayatı, kişisel gelişim ve duygusal zeka konularında bilgi arayan okuyucular için faydalı kaynaklar sunar.

Zuhal Baltaş’la evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu