Ton Sür Ton Modası Nedir? Nasıl Giyilir? Ton Sür Ton Modası Giyim Tarzı ve Örnekleri

Herkesin ne olduğunu bilmek istediği lakin ayrıntılı bir bilgiye sahip olmadığı moda kavramı ton sür ton giysi, son vakitlerde bilhassa Google üzerinden sıkça aratılan bir terim haline geldi. Pekala, Ton sür ton modası nedir? Ton sür ton modasına uygun nasıl giyinilir, kombin nasıl oluşturulur? İşte, Ton sür ton trendi hakkında merak edilenler…

Dilimize Fransızcadan giren ton sür ton kelamı, çevrildiğindeton üzerine ton’ anlamına gelmektedir. Birbirine zıt renklerin kullanıldığı ‘color blocking’ akımının bilakis, ton sür ton giysi akımında yalnızca tek bir rengin tonları kullanılır. Ebediyen kendini yenileyen ve ünlü tasarımcıların defilelerini süsleyen bu akım, kendi üslubunuza tez ettiğinizden çok daha kolay bir biçimde uygulanabiliyor. 

TON SÜR TON GİYSİ NEDİR? NASIL KOMBİNLENİR?

1. Öteki birçok renk ile uygulayabileceğiniz ton sür ton modasında sade ve soft renklerde tercih edebilirsiniz. Pastel renklerinin tonları ile elde edeceğiniz görünüm zannettiğinizden çok daha tatlı bir metot elde edebilirsiniz.

2. Ton sür ton akımı için en kıymetli noktalardan biri, birbirine ahenk sağlayan açıktan ağıra birçok ton ile oluşturacağınız kombinlerde sadece tek bir renk kullanmanızdır. Bu biçimde hem istediğiniz üzere sade hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 

3. Ton sür ton biçimi sanılanın aksine sadece sade bir görünüm için kullanılmaz desenli kıyafetleri kullanarak da kombinlerinizi zenginleştirebilir kendi biçiminize uyarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kıyafetinizdeki renklerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. 

4. Ton sür ton modasında değerli bir öbür ayrıntı ise kullanacağınız aksesuarlardır. Seçilen aksesuarların da kombininizde tercih ettiğiniz rengin tonlarında olması gerekir. Örneğin kemer, çanta ve ayakkabılarınızda koyu tonlara yer vererek tercih ettiğiniz modülleri kombininizde ön plana çıkarabilirsiniz.  

5. Ton sür ton modasında kaban, ceket ve palto üzere dış kıyafetler akımı epey kolay uygulanabilir hale getirir. Üzerinize giydiğiniz kabanı koyu, pantolon, etek ya da elbisenizi açık tonlarda seçerek bu trendi tarzınıza yansıtabilirsiniz.

TON SÜR TON MODASINDA KOMBİNLER

ton sür ton akımı

ton sür ton modası örnekler

ton sür ton renkler

ton sür ton modası kombin örnekleri

ton sür ton modası

ton sür ton akımı nasıl yapılır?

ton sür ton trendi nedir?

ton sür ton akımı örnek

ton sür ton

ton sür ton akımı kombinler

ton sür ton örnekleri

ton sür ton modasında örnekler

ton sür ton akımı örnekleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu