Yapı Kredi hisse hedef fiyat 2024 | Uzman Yapı Kredi hisse yorumları

Yapı Kredi hisse hedef fiyat 2024 : Mayıs ayının sonunda başlayan Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) hisselerindeki yükseliş rallisi, son 1,5 ay içerisinde yerini daha yatay bir seyir izlemeye bırakmıştır. Ayrıca, aracı kurumların bu hisse senedi için hedef fiyat ve tavsiyeleri de hala devam etmektedir. Eylül ayı içerisinde, tam 7 farklı kurum Yapı Kredi hisse senedine yönelik hedef fiyatlarını kamuoyuyla paylaşmıştır

https://www.youtube.com/shorts/w0vTm6W4VD8

Yapı Kredi hisse hedef fiyat 2024

Yapı Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) hisselerinde, son bilanço dönemi sonrası birçok aracı kurumun hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladığı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Eylül ayı içinde yayımlanan bu hedef fiyatları ve tavsiyelerini sizin için derledik:

Yapı Kredi hisse hedef fiyat 2024
Yapı Kredi hisse hedef fiyat 2024
  • OYAK Yatırım: OYAK Yatırım, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 18,18 TL’den 26,11 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak sürdürdü. Bu tahmin, son fiyatın 16,97 TL olduğu göz önüne alındığında %53,86 prim potansiyeli taşıyor.
  • HSBC: HSBC, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 19,1 TL’den 22 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “al” olarak korudu. Bu tahmin, %29,64 prim potansiyeline işaret ediyor.
  • ICBC Yatırım: ICBC Yatırım, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 15,5 TL’den 15,94 TL’ye yükselterek tavsiyesini “al” olarak sürdürdü. Ancak bu tahmin, mevcut fiyattan %6,07 daha düşük bir değeri işaret ediyor.
  • Ak Yatırım: Ak Yatırım, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 19,1 TL’den 22,6 TL’ye çıkararak, tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak sürdürdü. Bu tahmin, %33,17 prim potansiyeline işaret ediyor.
  • Bank of America: Bank of America, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 10,9 TL’den 23,95 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “nötr”den “al”a revize etti. Bu tahmin, %41,13 prim potansiyeli taşıyor.
  • Gedik Yatırım: Gedik Yatırım, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 17,32 TL’den 22,56 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak korudu. Bu tahmin, %32,94 prim potansiyeli sunuyor.
  • Deniz Yatırım: Deniz Yatırım, Yapı Kredi Bankası için hedef fiyatını 18,6 TL’den 21,4 TL’ye çıkararak, tavsiyesini “al” olarak sürdürdü. Bu tahmin, %26,10 prim potansiyeli taşıyor.

Yapı Kredi Bankası hisseleri, bu aracı kurumların hedef fiyat tahminlerine göre önemli bir prim potansiyeli taşıyor gibi görünüyor. Ancak yatırım yapmadan önce kendi risk profili ve yatırım stratejilerini dikkate almak önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu