Yatak Odası Hangi Renk Olmalı?

Yatak odası dekorasyonunuzda değişiklik yapmaya karar verdiyseniz, her detayın önemli olduğunu unutmayın. Mobilya ve ürün seçimi kadar önemli olan bir diğer şey de yatak odasında tercih edilen renklerdir. Klasik, modern, bohem ya da pop art tarzda bir yatak odası dekorasyonu için kullanacağınız renkler de değişiklik gösterecektir. Peki, yatak odası ne renk olmalı? Yatak odasına açık renkler mi koyu renkler mi yoksa canlı renkler mi hakim olmalı? Aslına bakarsanız yatak odanızda kullanacağınız renk ve renk kombinleri tamamen sizin zevkinize kalmış.

Canlı, hareketli ve eğlenceli bir yapıya sahipseniz, yatak odası dekorasyonunuzda tercihinizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz. Klasik bir yatak odası dekore edecekseniz, koyu renklerin ön plana çıkartacağınızı söyleyebiliriz. Kahverengi, haki yeşili, gül kurusu, krem rengi tonlarına yer vereceğiniz bir yatak odası dekorasyonu, oldukça klasik ve avangart bir tarza sahip olacaktır. Eğer modern tasarımlardan hoşlanmıyorsanız, klasik mobilyalar yatak odanız için iyi bir seçim olabilir.

Modern bir yatak odası dekorasyonunda ise açık renklerin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bej rengi, açık pembe, buz mavisi, açık sarı, açık yeşil ve beyaz tonları, modern yatak odası renkleri arasında yer alıyor. Son yıllarda moda dünyasında öne çıkan neon renkler, dekorasyonda da kendini gösteren ve ön plana çıkan renkler arasında yerini alıyor. Yatak odanızda kullanacağınız neon renkler ile daha enerjik ve canlı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Eğer yatak odanız küçükse, olduğundan daha geniş göstermek için kesinlikle açık renkli seçimler yapmalısınız, bunu unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu