Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Karlı Bir iş mi? Çiğköfteci Nasıl Açılır Para Kazanabilirmiyim?

Çiğköfte dükkanı açmak isteyen genç girişimci ve yatırım amaçlı çiğköfte dükkanı açmak isteyen bireyler için bütçenize göre dükkan açma fikirleri, dükkan önerileri, yaptığınız iş karlı mı yoksa zarar edermiyim.. şeklindeki soruların cevabını sizlere öneri olarak sunacağız.. Umarız ki sizlere vereceğimiz bilgilendirmeler ve fikirler doğrultusunda çiğköfte dükkanı açarak para kazanmaya başlayabileceksiniz..

Çiğ köfte son zamanlarda, bazı gıdalara, kırmızı ve beyaz etlere gelen zamlarla beraber özellikle gençler ve öğrenciler arasında en çok tüketilen yiyecekler arasında yer almaya başladı.. Bu talep çiğköfte dükkanlarının artmasına neden olmuştur. Son zamanlarda herhangi büyük bir çiğköfte markasının bayisini almak hemen hemen 100.000 ( yüz bin) gibi rakama mal olmaktadır. Diğer lokanta, döner, hazır ve günlük yemek iş fikirlerini göz önünde bulundurarak çiğ köfte piyasasının daha ucuz olması, çiğ köftenin soğutucu dolaplarda saklanarak ömrünün uzatılması ve bayatlamama, özelliğini yitirmemesi gibi faktörler göz önüne alınarak çiğköfte sektörü şu an revaşta bir sektördür.

Çiğköfte dükkanı açmak için küçük bir dükkan sizin işinizi görecektir.. Diğer tarz lokantalar maddi anlamda sizlerin bütçesini zorlayabilir.. Bir lokanta dükkanı açacağınızı göz önünde bulundurursak daha büyük ve daha maaliyetli bir dükkan kiralamanız gerekecektir. Buda yüksek bir maliyet demektir. Çiğ köfte dükkanı için kiralayacağınız küçük bir dükkan artısı sizin bütçe dostunuz demektir. Bir çiğköfte dükkanında bulunması gereken yardımcı malzemeler, içecek dolabı ( ayran kola şalgam için ) çiğköfte tezgahı ve müşterilerinizin anlık çiğköfte yemeleri için masa ve sandalyelerin sığabileceği küçük ve orta boyutlu bi dükkan bulmanız sizin için ekonomik olabilir.

Türkiye sınırları içerisinde çiğköfte bayiliği sağlayan 40’a yakın şirket bulunduğu bilinmektedir. Bu şirketlerin hepsinin üretim lokasyonu ve franchise operasyon kullandığını sizlere belirtmek isteriz.

Eğer bir çiğ köfteci dükkanı açmak istiyor iseniz; yapmanız gereken en önemli bir madde konumlandırma işlemini düzgün kullanmanız gerekmektedir. Nedir bu konumlanma diye soracak olur iseniz, insanların kalabalık olduğu güzergahlar, öncelikli önerimiz ilkokul, lise, üniversite gibi insanların yoğun oldukları konumlara çiğköfteci dükkanı açmak sizin artınıza olacaktır.

Ektsrem bir durum ise herhangi bir bayinin abonesi olduğunu düşünürsek, bayii sizin dükkanınıza çiğköfte satımında kullanacağınız bütün araç ve gereçleri en güzel şekilde sizlere sorunsuz bir şekilde teslim etmektedir.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Karlı Bir iş mi?

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Karlı Bir iş mi? sorusuna cevaben elbette karlı bir iştir.. İç malzemesi ucuz olarak karşılandığı için yaptığınız çiğköfte satışı ile hemen kara geçeceksiniz.. Çünkü maliyet olarak fazla bütçeler harcamadınız zaten.. İnsanların yoğun olduğu yerlere çiğköfte dükkanı açtığınız zaman otomatik olarak dükkanın önünden sağından solundan geçen insanlar ayaküstü de olsa çiğköfte almak isteyecektir.. Tüketimi kolay bir yemek çeşidi olan çiğköfte dakikalar içerisinde tüketilip sizlere para kazandırabilir.

İnsanların çiğ köfte dükkanınızı göremeyeceği bir noktada dükkan kurmanız size kaybettirecektir. Bir insan neden kaynetmek istesin kii.. Bizlerde sizlerin kazanmaları için sizlere fikir vermekteyiz..

Çiğköfteci Nasıl Açılır?

Şimdi sizlere; Çiğköfteci Nasıl Açılır? sorusunun cevabını dilimiz döndüğünce cevaplayalım. Çiğ köfte dükkanı açmak isteyen genç girişimci kardeşlerimizin yapması gereken ilk olarak minimum 15 metre kare ebatlatında bir dükkan tutmaları olacaktır. Yine yine sizlere en başlarda belirttiğimiz kriter aralığının başında bu dükkanın işlek insan hareketlerinin yoğun olduğu dershane, okul veya üniversiteler caddesi önü veya sokağı olabilir.. Eğer benim çok masam olsun ve müşterilerimi dükkanımda en güzel şekilde ağırlarım diyecek olur iseniz eğer de tutacağınız dükkan 40 metrekare ebatlarında bi dükkan olmalıdır.. Sizlere önerimiz satacağınız çiğköftenin yüksek bir bedel ile satamayacağınızı düşünür isek, kirası yüksek olan uçuk fiyattan dükkan kiralamamanızı öneririz.

Çiğ köfte dükkanı açmak için; bağlı bulunduğunuz il ilçe veya kasabanın Belediyesine giderek açacağınız dükkan için ruhsat almanız gerekecektir.. Ruhsatın bir kaç gün içinde çıkacağını tahmin etmekteyiz..

Ruhsat için gerekli belgeler;

  1. Tapu fotokopisi
  2. Kira kontratının aslı ve fotokopisi
  3. Vergi Levhasının aslı ve fotokopisi
  4. Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ( TC Kimlik Numarası)
  5. Yangın söndürme cihazı ( 6 kg.lık) fatura fotokopisi
  6. İskan belgesi
  7. Ustalık gerektiren işyerlerinden ustalık belgesi
  8. Oda kayıt fotokopisi.

Çiğköfte dükkanının ruhsatını aldıktan sonra sizlere öncelikli olarak çiğ köfte bayiliği veren bir firmadan bayilik alamanızı ve kendi markanızı devam ettirmenizi öneriyoruz. Bayilik alırken iyi araştırma yapmanızı öneririz çünkü bazı firma bayilik bedeli almıyor, yanlızca ürünlerin firmadan sipariş alınmasını şart koşuyor. Buda demek oluyor ki ortalam 100.000 ( Yüz bin ) gibi bir bedel size kalabilir.

Eğer bir çiğ köfte firmasından bayilik aldı iseniz de max 2 gün içeriainde firma sizlere kurulumu gerçekleştiriyor.

Para Kazanabilirmiyim?

Bizler toplum olarak bazı konularda biraz tez canlıyız.. Nedir bu tezcanlılık; insanoğlu bir işyeri açtığı zaman hemen para kazanmak ister.. Fakat para kazanmak okadar kolay değildir tabikide.. Çiğköfte dükkanı biraz meşekatli, lezzetli kaliteli bir oluşumla sizlere para kazandırabilir. Sizlere daha üst kısımdaki yazımızda belirttik çiğ köfte dükkanı açmak için bazı kriter ve kalabalık noktalarda çiğköfteci açmanız gerektiğini..

Hiçbirşey aniden olmuyor maalesef.. Önce açmış olduğunuz çiğköfteci dükkanının temiz ve göze hitap edici bir dükkan olması gerekmektedir. Temizlik titizlik ana ilkeniz olmaktadır.. Tabikide güleryüz.. Eğer müşterilerinize güleryüz ve ikramcı bir şekilde karşılarsanız eğer bu sizin bir artınız olacaktır.. Yakalamış olduğunuz ve yakalayacağınız müşteriler sizin kazancınıza olacaktır..

Çiğköfte Dükkanı Nasıl İşletilir?

Öncelikli olarak bir çiğköfteci dükkanı açtığınızı düşünürsek eğer en başta yapmanız gereken tabiki reklam ve reklama dayalı güzel bir açılış düzenlemek ve ikramlar olacaktır.. Reklam tanıtımını organize şirketlerden ortalama 1 – 3 bin arasında bir bedel ile gerçekleştirebilirsiniz. Güzel bir dikkat çekici ve ikramcı bir yöntemle insanların sizin çiğköftenizin lezzettini test etmiş ve bu olay sizin için pozitif dönüşlere etken olacaktır.

Çiğ köfteci açarken genellikle franchise alındığı için franchise hizmet veren firma sizler için bilgilendirmeler, fikirlendirmeler ve önerilerde bulunacaktır. Eğer bu konu hakkında ana bayiniz tarafından bilgilendirilmedi iseniz işletmeniz konusunda araştırmacı ve fikir edinmek için bayinizle irtibat halinde olun..

Güzel bir reklamlama ve organizasyondan sora belirli bir kitle insana ulaştınız.. Çiğköfteci gibi küçük işletmelerin belirli bir zaman sora eğer müşterilerinize güzel ve lezzetli bir hizmet sundu iseniz, müşteriler artık sizin devamlı müşteriniz olacaktır.. Tabii müşterilerinizin masasını en güzel şekilde donatmaktanda eksik kalmayın.. Çiğköftenin yanında müşterilerinize ilk etapta ayran, şalgam, salata, biber turşusu gibi yardımcı madddeler ikram ederseniz müşterinin memnuniyeti demek sizin kazanmanız ile doğru orantılı olacak kısacası bu durumdan siz kazanacaksınız..

Çiğköfte Satımında Nasıl Başarılı Olurum?

Daha yukarıdaki makalelerimizi dikkatli bir şekilde okudu iseniz, çiğköfte satışında nasıl başarılı olacağınız konusunda da hemen hemen bişeyler öğrenmiş olursunuz. Çiğköfteci dükkanı sizlerin kısa sürede az maliyetle bir dükkan açımına sahip olabilmeniz açısından az masraflı bir yöntemdir.. Bu nedenle bu konusu sizlerin kazanması için detaylı tuttuk. Ek olarak herhangi bir çiğköfte firmasından da bayilik almadan ortalama 15 – 20 bin lira bi maliyetlede çiğköfteci dükkanı kurabilirsiniz.

Her ne kadar çiğköfteci dükkanını açmak kolay olsa da kimi dükkan sahipleri sabah 08:00 akşam 00:00 gibi saatlere kadar beklemek kimisi için yorucu olacaktır. Bir çiğköfte dükkanı ne kadar açık kalma süresini uzun tutar ise her zaman kazanaktır.. Bu nedenle yorgunluk gibi psikolojik etkenleri kafanızdan silip atın.

Sizlere son önerimiz eğer çiğköfte satımında başarıyı yakalamak istiyor iseniz; Her ne kadar çiğköfte sizlere ana bayiden taze şekilde gönderiliyor olsa bile 2 ila 3 gün içerisinda artık çiğköfte taze özelliğini yitirecektir. Bazı çiğköfte dükkan sahipleri aradan 3 gün geçmesine rağmen bozulmaya başkoymuş çiğköfteyi müşterilerine satmaktadır.. Bu durum sizlere kesinlikle müşteri kaybettirir. Üç beş lira fazla kazanmak yerine müşterilerinize lezzetli damak tadına uygun çiğköfte satın ve karlı çıkın..

Çiğköftem Tanıtım Filmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu